Американські морпіхи прибули в Червоне море на противагу Ірану

Американські десантні кораблі USS Bataan та USS Carter Hall прибули в Червоне море, щоб захистити комерційні судна від можливого нападу з боку Ірану.

На борту кораблів понад три тисячі морських піхотинців та моряків США. Про це повідомляє Центральне командування ВМС США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: США запровадять санкції проти Ірану через підтримку РФ у війні з Україною

Американські підрозділи Bataan ARG/26th MEU доставляють до регіону додаткові авіаційні та військово-морські засоби, а також військовослужбовців ВМС США, забезпечуючи “велику гнучкість і морські можливості 5-му флоту США”, йдеться у заяві відомства.

Район операцій 5-го флоту охоплює приблизно 2,5 мільйона квадратних миль водного простору і включає Аравійську затоку, Оманську затоку, Червоне море, частини Індійського океану і три критичні точки в Ормузькій протоці, Суецькому каналі та протоці Баб аль-Мандеб.

Десантний корабель може нести понад 20 вертольотів та літаків, у тому числі конвертоплани MV-22 Osprey та штурмовики AV-8B Harrier, а також кілька десантних катерів.

Доковий десантний корабель USS Carter Hall також підтримує ведення операцій для різних гелікоптерів, тактичних транспортних засобів та десантних катерів.

Напади на танкери в Перській затоці почалися ще 2019 року, але вже навесні цього року Іран став робити це частіше. Так, наприкінці квітня іранські ВМС захопили в Османській затоці нафтовий танкер під прапором Маршаллових островів.

На тому ж тижні було захоплено ще одне судно – цього разу під прапором Панами. Тоді США пообіцяли відреагувати на такі дії Ірану.

Воночас Іран постачає Росії ударні безпілотники для війни в Україні.

Крім того, Іран почав поглиблювати співпрацюз Білоруссю. Білорусь, ймовірно, намагалася укласти угоду щодо виробництва Іраном безпілотників Shahed на території країни.