Московському попу, який молився за Росію, дали п’ять років тюрми

Суд призначив п’ять років позбавлення волі представнику Російської православної церкви в Україні, митрополиту Тульчинської єпархії у Вінницькій області Іонафану (Анатолію Єлецьких).

Про це повідомив сайт СБУ.

Згідно з матеріалами слідства, фігурант поширював серед вірян пропагандистські листівки, де закликав до захоплення влади та зміни меж державного кордону України.

А на одному із сайтів РПЦ розміщував публікації на підтримку російських окупантів та їхніх воєнних злочинів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скандального митрополита Павла випустили із СІЗО за 33 мільйони

“Ініційована СБУ експертиза вилучених під час обшуків матеріалів (прокремлівських агіток і літератури) підтвердила факти незаконної діяльності митрополита”, розповіла спецслужба.

У січні СБУ публікувала фото знайдених в Іонафана пропагандистських листівок із зображенням голови РПЦ Кирила (Володимира Гундяєва), президента країни-агресорки РФ Володимира Путіна і російської символіки.

СБУ нагадує, що у травні цього року суд вперше виніс вирок митрополиту РПЦ в Україні, екскерівнику Кіровоградської єпархії Іосафу. Він і секретар цієї установи повністю визнали свою вину у злочинах.

Торік СБУ провела контррозвідувальні заходи на об’єктах, яким користуються представники РПЦ в Україні. На території єпархій знайшли російські паспорти, георгіївські стрічки, символіку “Опозиційної платформи За життя” і методички голови РПЦ.