“ЄС” запропонувала перезавантажити Комітет з питань свободи слова. Але вже без Шуфрича

Співголови фракції “Європейська солідарність” Ірина Геращенко та Артур Герасимов зареєстрували проєкт постанови 9584 про повернення в повному обсязі компетенції і повноважень комітету з питань свободи слова. Про це Геращенко повідомила на своєму телеграм-каналі. Як стало відомо раніше, монобільшість хоче ліквідувати цей комітет, який досі очолює соратник Медведчука Нестор Шуфрич.

“Історія з Шуфричем на чолі Комітету свободи слова виглядає настільки дико, що навіть самі “слуги”, ховаючи очі, це визнають. Але “слуги” своїх не кидають і планують зберегти Шуфричу обличчя, взагалі ліквідувавши комітет і приєднавши його до комітету з прав людини. Є в цьому щось до біса символічне. Навіть в часи темників Медведчука і цензури Януковича парламентський Комітет свободи слова очолювали яскраві представники меншості, які разом з віце-спікерами від опозиції жорстко і голосно виступали проти політичної цензури, захищаючи право журналістів на професію”, нагадала Геращенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Державна зрада, брехня в деклараціях, хабарництво: кому з нардепів оголошували підозри інфографіка

“Слуги” на початку цього скликання ліквідували Комітет у справах ветеранів, хотіли ліквідувати Комітет євроінтеграції і обʼєднати його з Комітетом закордонних справ (тільки тиск “ЄС” це зупинив) й обрізали функціонал Комітету свободи слова, передавши питання інформаційної політики гуманітарному комітету Ткаченка. Це про пріоритети влади. А в самому Комітеті свободи слова зараз троє депутатів, Шуфрич і двоє “слуг”. То ж не гріх і закрити таке нещастя. “Європейська Солідарність” категорично проти знищення свободи слова. Ми за перезавантаження комітеті, який має захищати свободу медіа і журналістів, ключові принципи демократичного європейського суспільства”, наголошує депутатка.

“Зареєстрували з Артуром Герасимовим проєкт постанови # 9584 про розширення компетенції і повноважень Комітету з питань свободи слова, як це завжди було в українському парламенті, до приходу “слуг”, пише Ірина Геращенко.

Вона зауважує: Україна визначила свій конституційний курс членство в ЄС і НАТО. “Як Київ збирається туди йти з політичною цензурою, марафоном, темниками, чорними списками на опозицію, забороненими темами, відсутністю плюралізму? Українському парламенту потрібен зубастий, компетентний, професійний, європейський комітет свободи слова. Без Шуфрича! Й вимагаємо одночасно відкликати Шуфрича з голови комітету, цю постанову ми давно зареєстрували. Повернути комітету його функціонал і обрати професійного керівника”, наголошує Геращенко.

Нещодавно правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді одразу трьом одіозним колишнім і нинішнім народним депутатам Олександру Пономарьову, Євгену Мураєву і Вадиму Рабіновичу.

Загалом за час повномасштабної війни підозри у держзраді, шахрайстві, недостовірному декларуванні, хабарництві та інших злочинах отримали понад 40 нардепів різних скликань.