Резерви України встановили історичний рекорд

Резерви України встановили історичний рекорд

Фото: Пресс-центр НБУ

Нацбанк назвав причини зростання золотовалютних резервів

Резерви зростають завдяки надходженням від міжнародних партнерів, що перевищили чистий продаж валюти НБУ та боргові виплати України.

За підсумками липня міжнародні резерви України досягли майже 41,7 млрд доларів. Це рекордний показником із часів набуття незалежності нашої держави, повідомляє Нацбанк у понеділок, 7 серпня.

“Станом на 1 серпня 2023 року міжнародні резерви України за попередніми даними становили 41 718,6 млн дол. США. У липні вони зросли на 6,9%, вдруге поспіль оновивши рекордний показник за всю історію незалежності України”, – йдеться в повідомленні.

Регулятор нагадав, що до цього максимальний рівень резервів був зафіксований 1 липня 2023 року – 39 026,5 млрд доларів.

Загалом упродовж минулого місяця динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників. По-перше, це надходження на користь уряду та виплати за обслуговування й погашення державного боргу. На валютні рахунки уряду в НБУ надійшло 4 681,3 млн доларів.

За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті уряд виплатив 394,6 млн доларів, з яких: 319,6 млн доларів – за обслуговування та погашення валютних ОВДП, 66,8 млн доларів – боргу перед Світовим банком, решта – боргу перед іншими міжнародними кредиторами.

По-друге, операції НБУ на валютному ринку. У липні регулятор продав на валютному ринку майже 1,9 млрд доларів та викупив до резервів – 12,9 млн доларів. Чистий продаж валюти НБУ минулого місяця становив 1,86 млрд доларів.

По-третє, через переоцінку фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют) додалося 266 млн доларів.

Нагадаємо, що за минулий тиждень НБУ збільшив продаж валюти на міжбанку – до 460,31 млн доларів.

Разом з тим у липні українці продали більше доларів, ніж придбали. Чистий продаж склав 76,6 млн доларів за місяць.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet