Компанії Європи з початку війни втратили 100 млрд євро від діяльності в РФ

Компанії Європи з початку війни втратили 100 млрд євро від діяльності в РФ

Фото: UNSPLASH

Shell, BP та TotalEnergies повідомили про сукупні збитки у розмірі 40,6 млрд євро

Найбільше збитків від своєї діяльності на території Росії зазнали британські компанії, що втратили понад 30 млрд євро.

Європейські компанії зазнали щонайменше 100 млрд євро прямих збитків від своєї діяльності на території Росії від початку війни. Про це повідомляє Financial Times.

Аналіз річних звітів 600 європейських груп та фінансових звітів за 2023 рік свідчить, що 176 компаній зафіксували знецінення активів, витрати, пов’язані з обміном валюти та інші одноразові втрати в результаті продажу, закриття або скорочення російського бізнесу.

Сукупна цифра не включає непрямі макроекономічні наслідки війни, такі як висока вартість енергії та товарів. Війна також принесла зростання прибутку нафтогазовим групам та оборонним компаніям.

Найбільші списання та витрати зазнали нафтогазові групи, де лише три компанії – BP, Shell та TotalEnergies – повідомили про сукупні збитки у розмірі 40,6 млрд євро. Збитки були набагато компенсовані вищими цінами на нафту та газ, що допомогло цим групам повідомити про небувалий сукупний прибуток у розмірі близько 95 млрд євро минулого року. Війна також підтримала акцію оборонних компаній.

Зазначається, що фінансові компанії, включаючи банки, страхові та інвестиційні компанії, зафіксували списання та інші витрати на суму 17,5 млрд євро.

Компанії з надання комунальних послуг отримали прямі збитки у розмірі 14,7 млрд євро, тоді як промислові компанії, у тому числі виробники автомобілів, постраждали у розмірі 13,6 млрд євро.

Як повідомляється, найбільше збитків зазнали британські компанії, що втратили понад 30 млрд євро.

 

 

Нагадаємо, у Росії закрилися всі магазини Victoria’sSecret.

Також повідомлялося, що Burger King йде з російського ринку.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet