Ціни на пшеницю зростають: світові ринки відреагували на українські удари по кораблях РФ

Ціни на пшеницю на світових ринках продовжили зростати після того, як Україна використала морські безпілотники, щоб вивести з ладу російський нафтовий танкер та військовий корабель.

Такі удари поставили під загрозу ключовий експортний маршрут російських товарів через Чорне море, повідомляє Bloomberg.

Видання зазначає, що РФ перевозить більшу частину свого зерна по водних шляхах. Цього року вона планує продати на світовому ринку другий поспіль рекордний урожай.

“Ризик у Чорному морі зростає з кожним днем, і будь-яка загроза російському експорту набагато серйозніша, ніж загроза українському експортному коридору”, ‒ сказав головний виконавчий директор брокера та консультанта IKON Commodities Оле Хоуе.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Блінкен провів переговори з міністром закордонних справ Туреччини: обговорили зернову угоду

У понеділок, 7 серпня, зросли, зокрема, ф’ючерси в Чикаго на 3,4% ‒ до $6,545 за бушель. У п’ятницю ціни закрилися на 1% вище, звівши нанівець більшу частину внутрішньоденного зростання на 4,3% після атаки України на російський військовий корабель. Це при тому, що рух у Новоросійському порту було зупинено на кілька годин.

Видання нагадує, що рішення Києва розпочати війну з Росією в Чорному морі послідувало за виходом РФ 17 липня із укладеної за посередництва ООН зернової угоди та скоординованої ракетної кампанії проти українських портів. Внаслідок цього український експорт сільськогосподарських культур різко скоротився, а російський не постраждав.

На чорноморський маршрут також припадає від 15% до 20% нафти, яку Росія продає щодня на світових ринках. Він також є основним транзитним коридором для казахстанської нафти.

Разом з тим аналітики зазначають, що ф’ючерси на пшеницю знижуються майже на 20% цього року через перспективи небувалих урожаїв від ключових експортерів.

17 липня у Кремлі заявили, що РФ відмовляється продовжувати дію “зернової угоди”. Перед цим росіяни блокували судна, що прямували до українських портів під завантаження.

У ніч проти 4 серпня СБУ під час спецоперації у бухті Новоросійська атакувала дронами великий десантний корабель “Оленегорский горняк”. За даними ГУР Міноборони, росіяни найближчим часом не зможуть відремонтувати цей корабель.

А в Керченській протоці дроном атакували нафтовий танкер РФ SIG. У момент удару він був завантажений паливом. Відомо, що спецоперацію провела СБУ спільно з ВМС України.