Його не брали ні куля, ні меч: кого з відомих козаків вважали характерником

Повномасштабна війна з РФ з її героїзмом та фаталізмом стала новим поштовхом до вивчення феномену козака Мамая, військової майстерності та містичних здібностей запорожців. Ще більше інтерес до історії зріс після появи з-під води, внаслідок підриву російськими військами Каховської ГЕС, Великого Лугу місця, де жили й творили дива козаки-характерники.

Gazeta.ua разом із брендом Козацька Рада запускає серію статей про історію козацтва, Великого Лугу. Розвінчуватимемо міфи та стереотипи про козаків, які роками насаджувала радянська пропаганда.

Мамай не просто козак-філософ, що сів перепочити під дубом. Посмішка його не така й проста, як здається. Це посмішка характерника легендарного козака, який умів відчиняти замки без ключів, наводити сон на ворогів, проходити крізь стіни, зупиняти кулі й обертатися на хижого звіра.

Загалом, образ козака Мамая є символом опору, волелюбності, сили українського народу. Також він символізує визвольну боротьбу, тому й тепер є неабияк актуальним, коли на українську землю прийшли російські окупанти.