У Польщі заявляють про погіршення стосунків з Україною

Зараз стосунки Польщі й України “не найкращі” через висловлювання представників української влади

З багатьох питань Київ та Варшава не можуть дійти згоди, сказав заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський, передає RMF FM.

Майбутня зустріч з представником посольства України буде дуже відвертою і конкретною.

“Ми передамо наші оцінки того, як сьогодні виглядає стан наших відносин, який, на жаль, у зв’язку із заявами деяких представників української влади останнім часом, не є найкращим. Ніхто цього не приховує”, зауважив Яблонський.

Він припустив, що у представників України “виплеснулися певні емоції”. Але Польща залишається “поблажливою”, бо на Україну напали. Але й Україна “не повинна нападати на своїх союзників”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща викликала посла України. Кажуть через заяви

“Ми керуємося політикою польських національних інтересів. Ми підтримуємо Україну настільки, наскільки це відповідає польським національним інтересам. Так було і так буде завжди”, наголосив дипломат.

Президент Володимир Зеленський відреагував на ситуацію. Він написав у Twitter, що свобода народів України та Польщі, а також цінності Європи та перемога над спільним російським ворогом понад усе.

Вказав, що зараз видно різні сигнали. Політика подекуди намагається бути вищою за єдність, а емоції вищі за фундаментальні інтереси народів.

“Ми не дамо жодним політичним миттєвостям зіпсувати відносини між українським і польським народами, а емоціям точно варто охолонути”, наголосив Зеленський.

У травні Європейська комісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. У червні дію заборони продовжили до 15 вересня.

28 червня президент Польщі Анджей Дуда під час зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським висловив сподівання, що заборону на імпорт українського збіжжя до п’яти країн ЄС послаблять.