МЗС Польщі: Стосунки з Україною “не найкращі”

МЗС Польщі: Стосунки з Україною  не найкращі

Заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський

В української сторони з’явилися “певні емоції”, але вона “не повинна атакувати своїх союзників”, наголосив замглави польського МЗС Павел Яблонський.

Відносини України і Польщі “не є найкращими” на сьогодні через “останні заяви деяких представників української влади”. Про це повідомив заступник польського міністра закордонних справ Павел Яблонський в ефірі RMF FM 2 серпня.

Він зазначив, що заступника посла України в Варшаві запросили до міністерства закордонних справ Польщі на “відверту розмову”.

“Розмова буде дуже відвертою і, як завжди, дуже конкретною. Ми передамо оцінки щодо стану наших відносин сьогодні, який, на жаль, через останні заяви деяких представників української влади, є не найкращим. Ніхто цього не приховує. У мене таке враження, що це пов’язано з тим, що там, на жаль, з’явилися якісь емоції. Тут ми трохи розуміємо, бо, звісно, ​​держава піддається нападу, але вона також не повинна атакувати своїх союзників”,  – наголосив Яблонський.

Заступник міністра підкреслив, що є багато питань, щодо яких Київ та Варшава “не дійшли згоди”.

“Ми керуємося політикою польських національних інтересів. Ми підтримуємо Україну настільки, наскільки це відповідає польським національним інтересам. Так було завжди і так буде”, – вказав політик.

Нагадаємо, керівник Бюро міжнародної політики президента Польщі Марцін Пшидач, коментуючи в ефірі польського телебачення обмеження імпорту українського збіжжя, завив, що “варто було б почати цінувати роль, яку Польща відіграла для України протягом останніх місяців і років”.

У зв’язку з цим МЗС України викликало польського посла в Києві Бартоша Ціхоцького. Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький назвав дії української сторони “помилкою, яка не мала відбутися”, зважаючи на допомогу Варшави.

Зеленський відреагував на скандал із Польщею

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet