Зробили за євростандартами: в Горішніх Плавнях реконструювали хірургічне відділення міської лікарні

У Горішніх Плавнях завершився проєкт з тотальної реконструкції, оновлення й модернізації хірургічного відділення міської лікарні. На реалізацію пішло майже два роки. Почалась у жовтні 2021 року.

У травні 2021 року, відкрили після капітального ремонту перший пост хірургічного відділення. У листопаді того ж року ввели в експлуатацію оновлену операційну залу в оперблоці хірургічного відділення, оснащену високотехнологічним лапароскопічним та електрохірургічним обладнанням з Німеччини.

У лютому 2022 року в міській лікарні відкрилося оновлене згідно з європейськими стандартами відділення екстреної медичної допомоги. Тепер завершено ремонт другого посту хірургічного відділення лікарні.

Як розповіла заступниця генерального директора міської лікарні з технічних питань Марія Волжан, у другому пості хірургічного відділення облаштовано шість чотиримісних палат, три одномісних та одна палата підвищеного комфорту. Є також додаткове універсальне приміщення, яке можна використовувати для потреб пацієнтів і медперсоналу.

У рамках реконструкції також замінили мережу опалення, водо- і електропостачання, припливно-витяжної вентиляції. Встановили системи пожежної сигналізації світлової та звукової, централізованої подачі кисню, відеоспостереження.

Проєкт коштував понад 8 млн грн. Половину цієї суми 4,2 млн грн, надала компанія Ferrexpo через Благодійний фонд Полтавського ГЗК.

З початку повномасштабного вторгнення російські загарбники зруйнували вщент 184 обʼєкти медзакладів та ще 1 376 обʼєктів пошкодили. Найбільших втрат зазнала медична інфраструктура Харківщини, Херсонщини, Донеччини, Миколаївщини та Київщини.