Перша країна у Європі закрила посольство в Росії

Першою європейською країною, яка закрила своє посольство у Москві стала Ісландія.

Про це 1 серпня оголосили на офіційному сайті Міністерства зовнішніх справ Ісландії та у соцмережах відомства.

“Рішення про припинення діяльності посольства Ісландії в Москві не є розривом дипломатичних відносин. Як тільки дозволять умови, держава приділить пріоритетну увагу відновленню роботи свого посольства в РФ”, повідомили в МЗС країни.

Посольство Ісландії в Москві приймало також громадян Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизстану, Молдови, Таджикистана, Туркменістана та Узбекистана.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЄСПЛ виніс рішення у справі РФ проти України

Раніше Росія обурилась через “напад” на своє консульство у Фінляндії, а потім заморозила рахунки фінських дипломатичних представництв у країні. 30 травня МЗС Росії викликало фінського посла Антті Хелантеря, якому повідомило про закриття з 1 липня канцелярії російського посольства в місті Лаппеєнранта. Із 1 липня припинять роботу відділення генерального консульства Фінляндії в Санкт-Петербурзі, Петрозаводську й Мурманську, що функціонували з початку 1990-х років. Норвегія у квітні оголосила персонами нон ґрата 15 співробітників посольства Російської Федерації в Осло, які займалися шпигунською діяльністю під дипломатичним прикриттям.