Агентство Fitch знизило рейтинг США, у Білому домі не згодні

Агентство Fitch знизило рейтинг США, у Білому домі не згодні

Фото: Getty Images

Агентство Fitch знизило рейтинг США

Білий дім обурений пониженням кредитного рейтингу США. Вашингтон заявляє, що це рішення “суперечить реальності”.

Рейтингове агентство Fitch знизило довгостроковий рейтинг дефолту США в іноземній валюті до AA+ зі стабільним прогнозом з AAA. Про це йдеться у звіті Fitch.

 

За даними агентства, зниження рейтингу викликане очікуванням погіршення фіскальної ситуації в найближчі три роки, високим борговим навантаженням та збереженням загрози рецесії Федеральної резервної системи.

 

Також серед факторів зниження зазначається “погіршення керованості протягом останніх двох десятиліть”, що показали протиріччя щодо ліміту державного боргу та прийняття рішень з цього приводу в останню хвилину.

 

У Білого дому заявили, що адміністрація США не погоджується з рішенням Fitch.

“Модель рейтингів, що використовується Fitch, впала при президенті Трампі, а потім покращилася при президенті Байдені… Ми категорично не погоджуємося з цим рішенням. Зниження рейтингу тоді, коли президент Байден досяг найбільшого відновлення однієї з найсильніших економік у світі, суперечить реальності”, – сказано в заяві.

 

Міністр фінансів США Джанет Єллен також висловила незгоду з висновками агентства. “Зміна, про яку оголосили у Fitch, є довільною, вона спирається на застарілі дані”, – сказала вона.

Нагадаємо, 2 червня Сенат США ухвалив закон про призупинення обмеження боргу США та обмеження державних видатків до виборів 2024 року, що дозволило уникнути першого в історії Сполучених Штатів дефолту. Президент Джо Байден підписав закон, який знімає верхню межу боргу уряду країни в розмірі 31,4 трильйона доларів.

 

 

Незабаром після цього агентство Fitch попередило США, що все ще може знизити кредитний рейтинг країни, оскільки повторні політичні протистояння щодо ліміту запозичень федерального уряду знижують довіру до них у фіскальних та боргових питаннях.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet