У Росії хочуть показати, що Герасимов керує бойовими діями в Україні ‒ ІSW

Міністерство оборони РФ прагне позиціонувати начальника російського Генерального штабу генерала Валерія Герасимова як ефективного командувача.

Там хочуть показати, що він керує театром бойових дій в Україні. Про це йдеться у новому звіті Інститут вивчення війни (ІSW).

Міноборони РФ 1 серпня опублікувало відео, на якому Герасимов нібито інспектує передовий командний пункт на заході Запорізької області та заслуховує звіти про українські операції та російську оборону в цьому районі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Путін опинився у пастці без добрих варіантів” – Лоуренс Фрідман

“Цей відеозапис є одним з перших публічних виступів Герасимова після заколоту, організованого засновником ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним 24 червня. Він вказує на те, що Міноборони РФ продовжує висвітлювати роль Герасимова як командувача театром військових дій”, зазначають в ІSW.

Раніше деякі російські джерела стверджували, що генерал-полковник Михайло Теплінський замінив Герасимова на посаді командувача військовими діями в Україні після заколоту “Вагнера”. Однак в ISW не змогли перевірити ці чутки. Аналітики вважають, що Герасимов, швидше за все, номінально збереже свою посаду в російських Збройних силах.

“На відеозаписах Міноборони Герасимов зображений як архітектор російських оборонних операцій в одному з секторів українського контрнаступу. Ця роль раніше приписувалася колишньому заступнику командувача Об’єднаного угруповання військ в Україні генералу армії Сергію Суровікіну та колишньому командувачу 58-ї загальновійськової армії (Південний військовий округ) генерал-майору Івану Попову до їхнього ймовірного звільнення, які відбулися 28 червня та 15 липня через протистояння з Герасимовим та недотримання ієрархії в МО РФ”, йдеться у повідомленні ISW.

Після 24 червня низка генералів, зокрема і Сергій Суровікін, зникла з публічного поля. А 10 липня начальник Генерального штабу Росії генерал Валерій Герасимов вперше з’явився на телебаченні після невдалого заколоту “вагнерівців”.

Тоді по відеозв’язку Герасимов провів інструктаж начальника штабу Повітряно-космічних сил Росії генерал-полковника Віктора Афзалова.