Російська ФСБ отримала наказ вбити Пригожина ‒ Буданов

Російська ФСБ після збройного заколоту “вагнерівців” отримала завдання знищити його організатора, ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина.

Такі дані має українська розвідка, розповів в інтерв’ю американському журналісту Говарду Альтману начальник ГУР Міністерства оборони України Кирило Буданов.

Водночас він наголосив, що будь-які дії, спрямовані на дестабілізацію всередині Росії, корисні для України.

“Тому в мене був хороший настрій”, ‒ сказав Буданов.

Він підтвердив, що про наміри здійснити заколот всередині Росії українській воєнній розвідці було відомо давно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російська влада намагається націоналізувати ПВК “Вагнер” ISW

“Ми не можемо говорити про їхній серйозний вплив на війну, оскільки усі ці події тривали дуже короткий період часу. Утім була завдана певна шкода військово-космічним силам РФ. По-друге, ми не очікуємо появи “вагнерівців” в Україні як окремого суб’єкта, який виконує власні операції. І я вважаю, що цей фактор для нас доволі важливий”, ‒ заявив Буданов.

Керівник ГУР також нагадав, що найманці “Вагнера” проявили себе потужнішою бойовою силою, на відміну від регулярної армії РФ. За словами Буданова, внаслідок короткого бунту Пригожина було знищено 8 російських військових авіасуден, зокрема повітряний захищений командний пункт на базі літака ІЛ-22 М.

“Ми знаємо, що завдання вбити Пригожина доручили ФСБ. Чи будуть вони успішними в цьому? Час покаже. Так чи інакше, всі потенційні замахи на вбивство не будуть швидкими. Їм знадобиться певний час, щоб розробити відповідні підходи і досягти етапу, коли вони будуть готові до масштабної операції. Але я хотів би підкреслити, що це велике відкрите питання. Чи вдасться їм це здійснити? Чи наважаться вони виконати цей наказ?”, ‒ додав Буданов.

У долі Євгена Пригожина після влаштованого ним збройного заколоту ще не поставлено крапку. Цілком ймовірно, що його можуть вбити, адже російський диктатор Володимир Путін не звик прощати зрадників. Зокрема, таку думку висловила колишня керівниця московського бюро CNN, дослідниця країн колишнього СРСР та експертка з питань Росії Джилл Догерті.

У Росії засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин 24 червня з групою своїх прибічників захопив у Ростові штаб південного воєнного округу й заявив, що “іде на Москву”.

Але вже ввечері 24 червня Пригожин поговорив із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Після цього заявив, що розвертає колони і йде у зворотному напрямку в польові табори.