Британська розвідка оцінила військові витрати Росії

Військовий бюджет Росії на 2023 рік становить приблизно 6,6 трильйона рублів або $85 млрд.

Такі дані у звіті за червень 2023 року оприлюднив Стокгольмський міжнародний інститут дослідження проблем миру (SIPRI), повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

Це дорівнює приблизно 4,4% ВВП Росії порівняно з 3,6% у 2021 році, до вторгнення в Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Збиття “вагнерівцями” російського Іл-22М вплине на ситуацію в армії РФ ‒ британська розвідка

Однак, за даними британської розвідки, справжні військові витрати Росії залишаються невизначеними через відсутність прозорості. Тим більше, що в РФ використовують секретні бюджетні витрати, на які припадає приблизно 22% загального бюджету Росії.

“Хоча лише частина оборонного бюджету витрачається на війну в Україні, збільшення витрат підкреслює вартість діяльності Росії в Україні. Крім того, Росія майже напевно зіткнеться з додатковими прямими бюджетними витратами на оборону через війну, включаючи витрати на безпеку в окупованих регіонах і оборонні заходи в регіонах, що межують з Україною”, ‒ йдеться у повідомленні.

Президент країни-агресорки Російської Федерації Володимир Путін заявив, що компанія Євгенія Пригожина “Конкорд” могла красти бюджетні гроші РФ. Про це Путін сказав нібито на зустрічі з військовими, які стримували штурм групи “Вагнер”.

Кремль виділить 80 млн руб. на заохочення лояльних закордонних журналістів.