Хто і як проголошував Акт відновлення незалежності України 1941 року – добірка фото

30 червня 1941 року у Львові проголосили Акт відновлення Української Держави.

Gazeta.ua зібрала ілюстрації, які стосуються цієї події.

Проголошення ініціювала Організації українських націоналістів революціонерів під проводом Степана Бандери.

Акт проголосив голова Національних зборів Ярослав Стецько з балкона будинку товариства “Просвіта” на площі Ринок. Львівська радіостанція повідомила про це населенню України й передала благословення митрополита Андрея Шептицького.

29 червня 1941-го радянські війська й загони НКВД залишили Львів. Перед цим вбили тисячі в’язнів тюрем. Наступного дня в місто зайшли загони вермахту. Першим увійшов батальйон “Нахтігаль” з командиром Романом Шухевичем. Пізніше на вантажівці з Перемишля прибула група оунівців. Стецька уповноважив Український національний комітет проголосити незалежність України.

“На західних землях України твориться українська влада, яка підпорядкується Українському національному урядові, що створиться у столиці України – Києві з волі українського народу”, – йшлося в документі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Організація українських націоналістів розкололась

Німецька влада не підтримала відновлення незалежності України. 15 вересня Ярослава Стецька та Степана Бандеру заарештували. Їх ув’язнили в концтабір Заксенхаузен. ОУН(б) продовжила боротьбу за незалежність.

30 червня 1941 року в окупованому німцями Львові проголосили створення Української Держави та сформували уряд – Українське Державне Правління на чолі з Ярославом Стецьком. Українську Державу за два місяці після створення ліквідували.