Заберіть скляну вазу з підвіконня: є просте пояснення

Одні господині прикрашають підвіконня квітами, інші використовують їх в якості домашніх грядок, для вирощування цибулі або овочів.

Але і одна, і інша процедура може зіпсувати підвіконня, якщо не виконувати певні запобіжні заходи, пише Ukr.Media.

Пластикові вікна вимагають правильного догляду. Це може викликати здивування, але скляну вазу з квітами не варто ставити на підвіконня.

Скляні ємності небезпечні тільки для підвіконь, які знаходяться під впливом сонця. Якщо поставити на підвіконня прозору вазу з водою, то під впливом прямих сонячних променів скло діє як лінза. Після деякого часу ви помітите сліди, які з’являються від впливу високої температури. Це сліди оплавленого пластику. Такі сліди можуть з’явитися від будь-якої скляної ємності з рідиною, чи то ваза чи банка, в якій пророщують цибулю.

Такий ефект може бути після ємностей, які за формою нагадують двоопуклу лінзу.

До них відносяться:

ваза;

сифон;

кулясті акваріуми;

скляні декоративні вироби.

Що робити, щоб його не зіпсувати

Щоб не допустити псування підвіконня є кілька способів.

Найперше, що можна зробити це перемістити квіти на ті підвіконня, які не знаходяться на сонячній стороні. На них не будуть потрапляти сонячні промені і тому не спрацює ефект лінзи. Якщо всі вікна вашого житла розташовані на південній стороні і уникнути сонця не вийде, то тоді вирощувати кімнатні рослини або тримати зрізані квіти потрібно не в скляних судинах, а в спеціальних горщиках або керамічних вазах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як легко зняти скотч зі скла, пластика, металу й дерева: корисні поради

Також можна зовсім змінити місце утримання рослин. Наприклад, це можуть бути окремі столи, тумби або підставки для рослин. Вазу зі зрізаними квітами можна тримати на комоді або будь-яких інших предметах меблів. Це не викличе дискомфорту, так як такі квіти не стоять довше тижня. А після того, як вони зів’януть вазу і зовсім можна прибрати в шафу.

Якщо ж з якихось причин ви не можете замінити ємності для утримання квітів та інших рослин, то необхідно використовувати спеціальні накладки на підвіконня, щоб в разі пошкодження постраждали вони, а не підвіконня.

Крім таких накладок можна використовувати різні підставки під судини з квітами. Це можуть бути спеціальні тугоплавкі підставки або такі, які використовують під гарячий посуд.

Ще горщики і ємності з квітами можна поміщати в окремі кашпо, які виготовлені з пластику, а він не стане причиною пропаленого підвіконня.

Як би ви не слідкували за підвіконням, згодом він неминуче покриється жовтими та липкими плямами, слідами жиру та залишками клею.

За допомогою деяких засобів йому можна повернути білий колір

Перекис водню добре видаляє складні плями, особливо жир. Засіб підходить для прибирання вікна на кухні.