Підрив Каховської ГЕС: постраждалі отримують гроші від уряду та ООН. Як подати заявку

Постраждалі від підтоплення внаслідок підриву росіянами Запорізької АЕС уже почали отримувати грошову допомогу від Міжнародної організації з міграції (МОМ) ООН.

Зокрема, допомогу у розмірі 6600 грн вже отримують мешканці Миколаївщини. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Про те, як отримати виплати, Мінреінтеграції роз’яснює в інфографіці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Постраждалим від підриву Каховської ГЕС виплатять допомогу. Хто може претендувати

За 29 червня одноразову грошову допомогу у розмірі 6600 гривень від МОМ виплатили на загальну суму 105 600 гривень. Виплати проводить Укрпошта.

“Для отримання консультацій та реєстрації необхідно звернутися на гарячу лінію Мінреінтеграції за номером 15-48 або на лінію Уповноваженого з питань ВПО за номером: (066) 813-62-39. Усі управління соціального захисту населення в Україні зобов’язані приймати заяви на грошову допомогу від постраждалих через підтоплення”, ‒ йдеться у повідомленні.

Зокрема, постраждалі зможуть отримати одноразову грошову допомогу у розмірі 5000 гривень від уряду України та 6600 гривень від МОМ. Допомогу в тому числі отримають люди, які з 6 червня виїхали із підтоплених районів тимчасово окупованої території Лівобережжя на підконтрольну Україні територію.

6 червня росіяни підірвали греблю Каховської гідроелектростанції. На станції зруйнували машинну залу, ГЕС відновленню не підлягає.

Росіяни скоїли злочин екоциду, найбільший за десятиліття у Європі. Каховське водосховище перетворилося на могилу для мільйонів живих істот, сказав президент Володимир Зеленський.