Пенсії в липні: кому чекати підвищення виплат

У березні та квітні в Україні провели масштабний перерахунок пенсій. Водночас підвищення виплат після індексації пенсій з 1 березня торкнулося не усіх, а лише деяких категорій громадян.

Іншим категоріям пенсіонерів перерахунок проведуть із 1 липня, пише видання “На пенсії”.

“Йдеться про науковців, державних службовців і працівників органів місцевого самоврядування. Розмір їхніх пенсійних виплат був заморожений в межах реформи, метою якої було зрівняти високі пенсії зі звичайними. Звичайні пенсії за віком регулярно перераховували. А пенсіонерам, які отримували спецпенсії, надали можливість за бажанням перейти на звичайні пенсії за віком”, ідеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нацбанк оновив курс валют в останній день місяця

Липневій індексації підлягають виплати, призначені до 31 грудня 2022 року. Розмір підвищення в середньому становитиме 19,7%, але для кожного отримувача сума буде різною.

“Підвищення пенсії залежить від рівня початкової суми: чим вища пенсія, то більшим буде підвищення. Тому державні службовці та вчені отримають різну кінцеву суму після індексації”, заявила директорка Департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України Олена Охріменко.

Верховна Рада 28 червня ухвалила в другому читанні й цілому законопроєкт про доплати військовим під час воєнного стану. Він має виправити закон про повернення виплат у 30 тис. грн. “За” проголосували 311 депутатів.

Головне положення законопроєкту залишається без змін щомісячна додаткова винагорода військовослужбовцям від 30 тис. до 100 тис. грн пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань в порядку, розмірах та на умовах, встановлених Кабінетом міністрів (тобто як зараз).

Значно збільшуються виплати пораненим. Якщо сьогодні це 600-800 грн, то після ухвалення закону поранені бійці, зараховані у розпорядження командира, отримуватимуть понад 20 тис. грн.