Постраждалі від підтоплень внаслідок підриву Каховської ГЕС отримують гроші від уряду та ООН. Як подати заявку

Постраждалі від підтоплення внаслідок підриву росіянами Запорізької АЕС уже почали отримувати грошову допомогу від Міжнародної організації з міграції (МОМ) ООН.

Зокрема, допомогу у розмірі 6600 грн вже отримують мешканці Миколаївщини. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Про те, як отримати виплати, Мінреінтеграції роз’яснює в інфографіці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Постраждалим від підриву Каховської ГЕС виплатять допомогу. Хто може претендувати

За 29 червня одноразову грошову допомогу у розмірі 6600 гривень від МОМ виплатили на загальну суму 105 600 гривень. Виплати проводить Укрпошта.

“Для отримання консультацій та реєстрації необхідно звернутися на гарячу лінію Мінреінтеграції за номером 15-48 або на лінію Уповноваженого з питань ВПО за номером: (066) 813-62-39. Усі управління соціального захисту населення в Україні зобов’язані приймати заяви на грошову допомогу від постраждалих через підтоплення”, ‒ йдеться у повідомленні.

Зокрема, постраждалі зможуть отримати одноразову грошову допомогу у розмірі 5000 гривень від уряду України та 6600 гривень від МОМ. Допомогу в тому числі отримають люди, які з 6 червня виїхали із підтоплених районів тимчасово окупованої території Лівобережжя на підконтрольну Україні територію.

6 червня росіяни підірвали греблю Каховської гідроелектростанції. На станції зруйнували машинну залу, ГЕС відновленню не підлягає.

Росіяни скоїли злочин екоциду, найбільший за десятиліття у Європі. Каховське водосховище перетворилося на могилу для мільйонів живих істот, сказав президент Володимир Зеленський.