На дні озера знайшли голову статуї часів Калігули

В Італії в озері Немі, яке розташоване в регіоні Лаціо, виявили статую часів Калігули.

Немі у I ст. до нашої ери було улюбленим місцем відпочинку відомого римського імператора. Нещодавно знайдений фрагмент статуї перевозився одним із його кораблів, пише Castelli Notizie.

“Голову статуї знайшли під час очищення дна озера. Проаналізувавши її, вчені встановили приблизну дату виготовлення скульптури. Водночас води озера вважалися священними і для судноплавства в ті часи не використовувалися. Тож, очевидно, статуя була на одному з кораблів імператора Калігули. Вони одні плавали по Немі, згадки про це є в письмових джерелах. За яких обставин кораблі потонули, залишається загадкою”, пише видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Помпеях знайшли стародавню фреску із зображенням піци

Вчені вважають, що ці кораблі були чимось на зразок плавучих палаців, у яких імператор проводив дозвілля. Місцеві жителі давно знали про їхнє існування, але вперше судна дослідили 1446 року кардинал Просперо Колонна і Леон Баттіста Альберті. Вони спробували дістати фрагменти суден, але натомість зіпсували їх. Ті перебували на глибині понад 18 м.

У 1927 році італійський диктатор Беніто Муссоліні наказав осушити озеро, щоб виявити затонулі кораблі, проте через природні причини роботи закінчили лише 1932 року.

Перший відновлений корабель, названий Prima nave, мав довжину 70 м і ширину 20 м. Другий назвали Seconda nave. Він був завдовжки 73 м і 24 м завширшки. Обидва кораблі були прикрашені мармуром, мозаїкою та позолоченою мідною черепицею.

Нерон Клавдій Цезар Друз Германік, уроджений Луцій Доміцій Агенобарб, народився 15 грудня 37 року у знатній родині, члени якої були удостоєні семи консульств, тріумфу, двох цензорств, і нарешті, здобули патриціанський статус. Мати Нерона, Юлія Агріппіна-молодша, доводилась сестрою імператору Калігулі. У 39 році вона разом з сестрою була викрита у змові з метою повалення імператора та захоплення влади і була вислана з Риму. Після смерті батька наступного року, Нерон був відданий на виховання тітці, Доміції Лепіді Молодшій.

Через рік Калігула був убитий преторіанцями і Агріппіна повернулась із заслання за наказом нового імператора Клавдія. У 48 році дружина Клавдія Месаліна була звинувачена у змові проти свого чоловіка і страчена, а ще через рік Клавдій одружився з Агріпіною. З метою зробити Нерона спадкоємцем престолу в 50 році Клавдій усиновив його, і Луцій Доміцій Агенобарб став іменуватися Нерон Клавдій Цезар Друз Германік. Клавдій офіційно визнав його своїм спадкоємцем, а також заручив його зі своєю дочкою, Клавдією Октавією. Учителем Нерона став філософ Сенека, відкликаний із заслання з Корсики.