Британський міністр пропонує реформувати Раду безпеки ООН

Перелік постійних членів Ради безпеки ООН потрібно збільшити.

Це, зокрема, дозволить нівелювати нинішній вплив Російської Федерації. Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі, повідомляє The Guardian.

На думку британського міністра, склад Радбезу ООН має бути збільшений удвічі. Туди мають увійти Бразилія, Індія, Німеччина, Японія та представник Африки. Це зробить російське вето “менш значущим”.

“Жорстоке вторгнення Росії в Україну є продуманим нападом на статут ООН і на центральні принципи міжнародного порядку, які були розроблені, перш за все, щоб покласти край усім спробам завоювання та анексії”, ‒ сказав Клеверлі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вже цього року може пройти саміт миру ЗМІ

Для реформи Радбезу ООН, за його словами, необхідна “пряма взаємодія” з Китаєм.

“Якщо я збираюся просувати реформу, яку я маю намір просувати в багатосторонній системі, Китай є дуже важливим і впливовим гравцем у багатьох інституціях, і тому взаємодія з ним є важливою частиною порядку денного”, сказав британський міністр.

Нині до складу Ради безпеки ООН входять п’ять постійних членів Велика Британія, США, Китай, Росія і Франція, які мають право вето, а також десять непостійних, яких обирають на дворічний термін.

Збройні сили РФ внесли до списку “ганьби”. Організація об’єднаних націй звинуватила Росію у вбивстві 136 українських дітей в 2022 році.

Про це йдеться у доповіді Ради безпеки ООН.