Наступ ЗСУ на Бахмут: чого очікувати

Збройні Сили України на Бахмутському напрямку перехопили ініціативу й ведуть наступ.

Незабаром вони контролюватимуть фланги у Бахмуті. Про це 24 Каналу розповів керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Є просування до другої лінії: аналітик оцінив контрнаступ

На думку військового експерта, Україна дійде до того, що буде зрізаний весь виступ російських військ в районі Соледара й далі південніше. Наші бійці звільнять всі ті території, які Росія захоплювала з 2022 року. Наразі для цього є реальні шанси.

Сили оборони на Бахмутському напрямку проводять блискучі флангові операції. ЗСУ не пішли у лобові фронтальні атаки, а здійснили обхідні флангові маневри. Встановлення вогневого контролю на висотах, які розташовані на північ й південь від Бахмуту, дає достатньо серйозні можливості для того, аби контролювати й сам Бахмут.

“Я думаю, що є шанси просуватися далі, встановити вогневий контроль й брати в оточення російські війська. Це дуже добре для морального духу, бо ми прекрасно розуміємо, скільки триває битва за Бахмут. Місто-фортеця є визначальною, адже про нього знає весь світ”, сказав Мусієнко.

Військовий експерт припустив, що вікно можливостей для нашого наступу цього року буде обмежене жовтнем листопадам тому, що погодні умови не дозволятимуть надалі вести бойові дії із залученням важкої техніки.

“Попри скепсис до середини кінця жовтня в України точно будуть успіхи й буде чим пишатися в результаті контрнаступу”, додав Мусієнко.

ЗСУ просунулися у Донецькій та Запорізькій областях.

Сили оборони продовжують наступальну операцію на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках, заявив речник Генерального штабу Збройних сил України Андрій Ковальов в ефірі національного телемарафону.

Крім того, українські військові провели кілька розвідувальних атак на лівому березі Дніпра на Херсонщині.