Є просування до другої лінії: аналітик оцінив контрнаступ

Місцями українські військові підступають до другої лінії оборони противника.

Контрнаступ просувається відповідно до плану, сказав військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко в ефірі “Апостроф ТV”.

“Зараз ми бачимо, як відбуваються відповідні заходи у першій лінії оборони ворога, і вони відбуваються достатньо успішно в тому сенсі, що на першій лінії не можна якось поспішати, тому що це найбільша концентрація мінно-фугасних загороджень”, вказав він.

Просування повільне, бо наступ відбувається в дуже екстремальній смузі.

“За цей період з початку червня сили оборони України по деяких напрямках просунулись вже майже до основної лінії оборони росіян другої лінії. І по деяких населених пунктах, які є опорними пунктами саме по другій лінії оборони, ми вже знаходимось безпосередньо дуже близько від них. Тому ми можемо говорити про те, що крок за кроком, але смугу забезпечення проривають сили оборони України, і дуже скоро може настати основна фаза цього наступу”, пояснив Коваленко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Бої вже в місті”: колишній командир “Азову” розповів про успіхи ЗСУ в районі Бахмута

На Бахмутському напрямку біля Кліщіївки залишається остання панівна висота. Якщо її візьмуть, то весь південний сектор зі всіма панівними висотами буде під контролем ЗСУ.

“І це дійсно відкриває нам можливість контролювати вже не тільки Бахмут, але, що найголовніше, логістику, трасу 0513, а та ж Є-40, це та ж сама М03. Все, що розташоване у низині, буде перебувати під нашим вогневим контролем. А найцікавіше ми ж не тільки біля Кліщіївки діємо, ми зачистили правобережну частину каналу, і коли ми перейдемо на лівий берег каналу. Ми маємо можливість перерізати південну артерію 0513 до Бахмуту, також ми будемо мати вихід навіть на Горлівку. І це вже стає більш цікавішим”, повідомив оглядач.

Російські окупанти не вступають у пряме боєзіткнення в міських умовах. Там, де вони вступають, не можуть утримати позиції.

“Але, якщо подивитися на місто як воно розташоване, воно розділене річкою Бахмутівкою, і якщо ми говоримо про західну частину міста, центр міста, північ, південь, для них дуже важлива та ж сама траса 0513, а також М03 та вихід на Парасковіївку. Якщо вони втрачають можливість виходу на Парасковіївку та вихід через 0513, в них вихід тільки через форсування Бахмутівки. А це дуже складно. Тому вони повинні будуть або тікати дуже швидко в східну частину міста, або в нас поповниться обмінний фонд”, додав Коваленко.

Українські військові продовжують контрнаступальні дії. Зокрема, провели кілька розвідувальних атак на лівому березі Дніпра на Херсонщині.

Окрім того, ЗСУ просунулися у Донецькій та Запорізькій областях. Про це свідчать нові карти бойових дій, опубліковані Інститутом вивчення війни (ISW).

На Бахмутському напрямку українські захисники перехопили стратегічну ініціативу і ведуть наступ широким фронтом на флангах Бахмута.

Сили оборони продовжують наступальну операцію на Бахмутському, Мелітопольському та Бердянському напрямках, заявив речник Генерального штабу Збройних сил України Андрій Ковальов в ефірі національного телемарафону.