“Засипати бомбами окупантів” – скільки літаків потрібно, щоб перемогти Росію в повітрі

Росія продовжує мати перевагу в авіації. Щоб зрівняти наші шанси потрібен один авіаційний полк літаків F-16. Щоб переважити окупантів три полки. Про це в інтерв’ю Gazeta.ua розповів військовий експерт Петро Черник.

“Хоча б один авіаційний полк (щоб принаймні порівняти наші шанси з Росією Gazeta.ua). Це у межах 60 машин. Щоб ми їх переважили не менше трьох полків 180 машин. Немає оптимізму, що це буде швидко. Думаю, на осінь з’явиться перших кілька ескадрилій. Одна ескадрилья це 12 машин. Якщо до нового року запрацюють 24-36 машин, то це буде неймовірно добре. Але це, насамперед, покращить боротьбу з повітряними об’єктами крилатими ракетами, є шанс поборотися з Су-34, який скидає важку керовану авіаційну бомбу ФАБ-1500 з відстані 70 кілометрів”, сказав Черник.

Літаки дозволять покращити боротьбу з повітряними цілями, додав експерт.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Херсонська операція тривала більше трьох місяців. Так само буде і зараз” Петро Черник

“F-16 має на борту ракету AIM-120 AMRAAM класу “повітря-повітря”. Дальність ураження до 180 кілометрів. Тому зможемо покращити наші результати у знищені їх повітряних цілей. Але щоб ці машини засипали всіма різновидами боєприпасів передову, треба як мінімум три авіаційні полки. Це можливо але це місяці. А то і до року”, пояснив Черник.

Данія розпочала навчання українських пілотів на винищувачах F-16. Українські пілоти повинні пройти від шести до восьми місяців навчання.

Данія і Нідерланди очолять європейську коаліцію з проведення тренувань для українських пілотів на F-16, сказав міністр оборони Сполучених Штатів Америки Ллойд Остін.