Рада розширила список осіб, які підлягають мобілізації: кого торкнеться

Верховна Рада розширила список осіб, які підлягають мобілізації.

Нововведення торкнуться осіб, які мають родичів з інвалідністю. Вони прописані в законопроєкті № 9342, який у другому читанні затвердив парламент. Зокрема закон передбачає скасування право на відстрочку від мобілізації тим, хто має родичів з інвалідністю.

Дотепер відстрочку від мобілізації можна було отримати за умов, що у військовозобовʼязаного є родич з інвалідністю I чи II групи дружина (чоловік), батьки або батьки дружини (чоловіка). Ця ж причина могла бути і підставою для звільнення в запас, якщо таких родичів має мобілізований до лав ЗСУ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юрист розповів, чи законні накази про виклик усіх військовозобов’язаних до військкоматів

До внесення змін в абзаці 11 частини 1 статті 23 в редакції Закону № 2122-IX від 15.03.2022 йшлося:

не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані опікуни особи з інвалідністю, яка визнана судом недієздатною;

особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи;

особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, потребує постійного догляду, в разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

Після підписання закону президентом не служити можна буде лише в тому випадку, якщо в родині більше немає інших людей, здатних утримувати особу з інвалідністю.

Під час розгляду документа в другому читанні Давид Арахамія і Мар’яна Безугла внесли свою поправку, яку схвалили інші парламентарії.

Зокрема, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації:

військовозобов’язані опікуни особи з інвалідністю, яка визнана судом недієздатною;

особи, які зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи;

особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, за умови, що в таких осіб з інвалідністю немає інших працездатних осіб, які, відповідно до законів, зобов’язані їх утримувати.

В Україні триває процес мобілізації, і військові резерви поступово поповнюються.

Багато громадян України, які підлягають військовій службі, цікавляться тим, кого призвуть першим у липні і чи будуть мобілізовані люди без попереднього бойового досвіду.

Працівники ТЦК призиватимуть чоловіків від 18 до 60 років, незалежно від їхнього бажання, повідомив начальник Харківського обласного ТЦК Володимир Арап, передає “Армія.Inform”.

Згідно з висловлюванням начальника Харківського ТЦК, діяльність працівників військкомату завжди керується принципами, закріпленими в Конституції України.