Біженцям у Чехії змінять розрахунок допомоги

Для українських біженців у Чехії створили онлайн-калькулятор для приблизного розрахунку суми допомоги за новими правилами.

Умови допомоги для українських біженців у Чехії змінюються з 1 липня 2023 року, пише “Обозреватель”.

Калькулятор доступний на сайті Мінпраці Чехії за посиланням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Біженці у Чехії зіштовхнуться з проблемою: що відбувається

Допомога буде розраховуватися за формулою: загальна допомога на всіх членів сім’ї + фіксовані витрати на житло дохід усіх членів сім’ї = різниця, яка є розміром гранту. Якщо фінальна цифра дорівнює нулю чи менша, сім’я чи особа не має права на отримання грошової допомоги.

У калькуляторі введіть інформацію про себе (вік, дату присвоєння тимчасового захисту, залишок на банківському рахунку та тип житла, в якому проживаєте), натисніть “Додати члена сім’ї” та заповніть дані відповідно і натисніть “Розрахувати”.

З 1 березня 2023 року українці, які понад 120 днів мешкають у польських колективних житлових центрах, мають частково компенсувати вартість проживання.

Для українців, які були змушені виїхати за кордон через повномасштабне вторгнення Російської Федерації, створили корисну інтерактивну карту. Тепер біженці зможуть дізнатися актуальні правила в’їзду та перебування у різних країнах.

Українські біженці за кордоном можуть отримати безкоштовну психологічну допомогу. Внутрішні переселенці в Україні можуть звернутися на безоплатну гарячу лінію.