В РФ вирішили “лікувати” гомосексуальність

Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) Росії з 1 липня планує зайнятися “лікуванням” людей, що “страждають на психічні розлади, пов’язані зі статевим розвитком і орієнтацією”.

Зокрема, в психоневрологічних диспансерах і поліклініках з’являться кабінети сексологів, що займатимуться цим питанням. Про це повідомляє російське видання “Черта” з посиланням на відповідний наказ МОЗ, опублікований 14 листопада 2022 року.

У документі йдеться, що лікар-сексолог повинен допомагати пацієнтам, які мають розлади статевого розвитку та орієнтації, статеву ідентифікацію та сексуальні уподобання, а також пацієнтам з “сімейно-сексуальними дисгармоніями, сексуальними дисфункціями”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Ірані до страти засудили двох ЛГБТ-активісток

Крім того, в роботі сексолог може застосовувати “примусові заходи медичного характеру”, розроблені разом з лікарем-психіатром.

Юрист ЛГБТ-групи Вихід Ксенія Михайлова зазначила, що формулювання, які використовуються в наказі, збігаються з Міжнародною класифікацією хвороб (МКХ-10).

Її Росія прийняла в 1997 році. Згідно з цією класифікацією, гомосексуальність не вважається психічним розладом.

За її словами, з огляду на прийняті поправки про заборону зміни статі та закон про ЛГБТ-пропаганду, тепер “можна чекати чого завгодно” в питанні конверсійної терапії (методики, що нібито спрямовані на “зміну” сексуальної орієнтації).

Естонія узаконила одностатеві шлюби. 20 червня парламент країни ухвалив поправки до закону “Про сім’ю” та інші супутні закони, які дозволяють укладати шлюб повнолітніх осіб однієї статі.

“За” проголосували 55 депутатів зі 101, проти 34. Голосування було пов’язане з питанням про довіру уряду, повідомляє ERR. Закон набуде чинності з 1 січня наступного року.