Супермісяць у липні: чи зможуть українці спостерігати за космічним дивом

У липні українці зможуть спостерігати незвичайне явище – повного Місяця.

Повний місяць у липні 2023 року настане 3 липня о 13:41 за Києвом. В цей час його називають Супермісяцем, пише styler.

Це час, коли Місяць підходить ближче до Землі. Під час суперповня Місяць стає приблизно на 7% більше і на 16% яскравіше, ніж звичайний повний Місяць.

Супермісяць можна спостерігати всю ніч. Скористайтеся невеликим телескопом або біноклем, щоб розглянути кратери Місяця, або просто спостерігайте. Також краще виїхати за місто, щоб оцінити виняткову яскравість Місяця далеко від міських вогнів.

Як супермісяць впливає на нас?

Явище супермісяця не впливають на здоров’я людей і не викликають потопів, землетрусів, вивержень вулканів чи цунамі.

Вони тільки спричиняють трохи вищі припливи: на пару сантиметрів вищі, ніж звичайні припливи під час повних місяців. Якщо погода на узбережжі в цей час погана, звичайно, високі припливи її не покращать, але їхній вплив практично не помітний.

Що можна робити в повний місяць

У такі дні відчувається надлишок енергії, тому варто перенаправити її на позитивне русло. Наприклад, те, що дозволить розкрити творчий потенціал. Варто прислухатися до себе та визначити свої бажання та пориви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Полуничний” місяць: показали дивовижні фото останньої суперповні року

Увечері варто бути у родинному колі і щось зробити разом – приготувати вечерю, подивитися легкий фільм, пограти в настільні ігри.

Парам рекомендується провести романтичний вечір – повечеряти разом, поговорити про щось приємне. Це дозволить уникнути конфліктів та сварок. Можна порадувати один одного милими подарунками.

У повню можна займатися благодійністю, допомогою іншим людям. Також вдалі будуть роботи з рослинами – вдома чи в саду.

5 травня відбулося місячне затемнення, яке також має назву “квітковий місяць”.

Жителі України спостерігали за місячним затемненням з 17:14 за київським часом. Воно тривало 4 год. і 18 хв до 21:31. Пік затемнення відбувся о 19:22. Спостерігач бачили ту частину місячного диска, яка знаходиться в півтіні.

Його бачили також у Африці, Азії та Австралі. Воно вважається неповним. Водночас таке затемнення особливе своєю рідкістю. Наступне таке явище очікується у 2042 році.