ООН може направити на окуповане лівобережжя Херсонщини допомогу, але Росія має надати гарантії безпеки

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба та координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун домовились, що організація сформує групи для надання гуманітарної допомоги та евакуації людей на окупованих територіях Херсонської області.

Але Росія має надати доступ і гарантії безпеки, повідомила пресслужба МЗС України.

Кулеба відзначив, що ООН відправила гуманітарну допомогу на підтоплені території. Але масштаб катастрофи потребує якісно іншого реагування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Підрив дамби Каховської ГЕС: аналітики ISW розкритикували заяви РФ

“За підсумками зустрічі узгоджено, що ООН невідкладно збільшить обсяги допомоги та направить додаткові сили до Херсонської та інших постраждалих областей”, йдеться у повідомленні.

ООН негайно сформує у Запоріжжі та Херсоні групи, які направлять на постраждалі окуповані території Лівобережжя. Але їм потрібно забезпечити безпечний проїзд.

Україна надає всі гарантії ООН для гуманітарних операцій.

ООН зараз очікує гарантій з боку Росії.

Вночі 6 червня російські окупанти підірвали Каховську ГЕС. Почалося стрімке затоплення прибережних населених пунктів та частини Херсона. В області оголошено термінову евакуацію.

Головне управлінні розвідки Міністерства оборони має докази використання російськими окупантами вибухівки для підриву Каховської гідроелектростанції.