Окремі країни НАТО можуть направити свої війська до України ‒ Расмуссен

Окремі країни НАТО можуть захотіти розмістити свої війська в Україні.

Це може відбутися, якщо держави-члени Альянсу, включаючи США, не нададуть відчутних гарантій безпеки Україні на саміті у Вільнюсі. Про це сказав колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен, повідомляє The Guardian.

“Якщо НАТО не зможе домовитися про чіткий шлях вперед для України, існує явна ймовірність того, що окремі країни можуть вжити заходів. Ми знаємо, що Польща дуже залучена до надання конкретної допомоги Україні. І я б не виключав можливості того, що Польща ще сильніше залучиться до цього контексту на національному рівні, а за нею підуть країни Балтії, можливо, включаючи можливість розміщення військ на землі”, ‒ сказав Расмуссен.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Прем’єр Латвії потролив Путіна і сказав про Україну в НАТО

За його словами, для України було б цілком законно звернутися за такою військовою допомогою.

“Я думаю, що поляки серйозно подумають про те, щоб піти і створити коаліцію охочих, якщо Україна нічого не отримає у Вільнюсі. Ми не повинні недооцінювати польських почуттів. Поляки відчувають, що Західна Європа занадто довго не прислухалася до їхніх застережень щодо справжньої російської ментальності”, ‒ зазначив ексгенсек НАТО.

Він вважає, що Україна має отримати письмові гарантії безпеки. Бажано ще до саміту, але поза рамками НАТО.

Нещодавно прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Україна бореться проти російського імперіалізму в інтересах НАТО, тож заслуговує стати частиною Північноатлантичного Альянсу.

Українська влада хоче почути про конкретні кроки, які повинні зробити НАТО і Україна для досягнення членства країни у Північноатлантичному альянсі у дуже короткий проміжок часу.