У РФ паніка: Кремль не знає, як реагувати на події на Бєлгородщині

У Росії на різних щаблях влади не знають, як реагувати на події в Бєлгородській області РФ.

Операція у регіоні підрозділів “Російського добровольчого корпусу” та легіону “Свобода Росії” показує відсутність у Кремля узгоджених дій та реакції, повідомили експерти Інституту вивчення війни (ISW). Це викликає в інформаційному просторі РФ хаос, зростання заворушень та критику на адресу Москви.

“Російський добровольчий корпус” (РДК) та “Легіон Свободи Росії” (ЛСР) 4 червня здійснили черговий обмежений рейд до Бєлгородської області. Вони продовжують діяти у прикордонному російському населеному пункті. Губернатор Бєлгородщини В’ячеслав Гладков підтвердив, що в Новій Таволжанці йдуть бої”, ідеться в повідомленні.

Міністерство оборони Росії водночас стверджує, що підрозділи Західного військового округу і прикордонної служби РФ завдали удару по “українській диверсійно-розвідувальній групі” поблизу населеного пункту, в результаті чого вона була змушена відступити.

За повідомленням так званих військових блогерів і ЗМІ РФ, диверсійно-розвідувальна група з 20 осіб увійшла в Нову Таволжанку і залишалася там.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російські добровольці просуваються у Бєлгородській області – карта

Гладков відповів на вимогу РДК і ЛСР провести переговори про обмін захопленими російськими військовополоненими. Спочатку він погодився на зустріч, а потім відмовився.

“Дисонуюча реакція Росії на обмежений рейд у Бєлгородській області та повідомлення про нього продовжують наводити на думку, що російське керівництво ще не вирішило, як реагувати на ці події. Суперечливі повідомлення з офіційних джерел про ситуацію в регіоні та очевидне особисте рішення Гладкова відповісти на дії РДК свідчать, що міноборони РФ і Гладков не координують свої дії”, зазначають аналітики у звіті.

Реакція російської влади була зосереджена в основному на інформаційних ефектах, тож немає жодних ознак того, що російське керівництво визначило ширшу політику запобігання подальшим обмеженим рейдам у прикордонні Росії.

“Лишається незрозумілим, чи організовує російська влада евакуацію у відповідь на ці дії, хоча Гладков і стверджував, що 4 тис. мешканців уразливого району наразі перебувають у пунктах тимчасового розміщення у зв’язку з евакуацією”, звітують в ISW.

Тим часом обмежені рейди та обстріли кордону в Бєлгородській області все частіше стають центром критики на адресу російського військового керівництва. Засновник ПВК “Вагнер” Євген Пригожин використовує ситуацію для критики МО РФ. Він критикує відсутність реакції з боку міністра оборони РФ Сергія Шойгу, генерал-полковника Олександра Лапіна і начальника російського генштабу генерала армії Валерія Герасимова.

22 травня у Бєлгородській області почалися військові дії, за які взяли відповідальність формування етнічних росіян “Російський добровольчий корпус” (РДК) та легіон “Свобода Росії”.

У Росії в ніч проти 1 червня на Бєлгородщині сталася чергова “бавовна”. Губернатор Бєлгородської області РФ В’ячеслав Гладков повідомив про обстріл міста Шебекіно.