СБУ розкрила подробиці атаки дронами на Чорноморський флот

Очільник Служби безпеки України Василь Малюк прокоментував жовтневу атаку дронами на Чорноморський флот Російської Федерації.

СБУ здійснила її пліч-о-пліч із Військово-морськими силами, розповів він в інтерв’ю журналісту Дмитру Комарову.

“На широкий загал неодноразово надходила інформація відносно того, що Служба безпеки України була автором того оперативного задуму і реалізовувала його. Однак, там не лише СБУ працювала”, ‒ сказав керівник відомства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російський флот знизив активність після атаки дронів

За його словами, спецслужби та військові співпрацювали також із небайдужими цивільними.

“І це ще раз підкреслює те, що цивільні громадяни роблять доволі великий вклад в нашу майбутню перемогу”, ‒ додав Малюк.

Уранці 29 жовтня псевдовлада Криму повідомила про “атаку дронів” на кораблі Чорноморського флоту Росії в акваторії Севастопольської бухти.

Пізніше російське міноборони назвало інцидент “терактом Збройних сил України”, який ті нібито готували “під керівництвом британських фахівців”. У Лондоні це заперечили.

Офіційний Київ також заперечував свою причетність до подій у Севастополі 29 жовтня. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що за цією “бавовною” стоять “люди доброї волі”.

Унаслідок атаки по російських кораблях у Севастополі знищено чи пошкоджено від трьох до 10 кораблів. Серед них кораблі носії ракет “Калібр”. Тепер ударна спроможність росіян з моря знизиться, заявили у військово-морських силах України.