“Сім футів під кілем” – Порошенко привітав усіх, хто долучився до будівництва бронекатера “Буча”

Дуже важливий день для зміцнення морських спроможностей українського війська так прокоментував п’ятий президент Петро Порошенко передачу на озброєння ВМС ЗСУ катера “Буча”. Це перший військовий катер, який був виготовлений і пройшов усі випробування в умовах повномасштабного вторгнення. Для того, щоб доставити робітників підприємства з-за лінії фронту, комплектуючі та паливно-мастильні матеріали, долучилась велика команда волонтерів, військових та бізнесу.

“Героїчними зусиллями трудового колективу заводу “Кузня на Рибальському”, а також всіх, хто був залучений до будівництва та введення в експлуатацію: волонтерів, добровольців і військовослужбовців, які допомагали з постачанням паливномастильних матеріалів під час напівоточення Києва, персоналу заводу, який займався постачанням комплектуючих, зокрема і з окупованих територій Херсонщини та Миколаївщини; також Міжнародного інвестиційного банку, завдяки їх зусиллям вдалося ввести в стрій ВМС ЗСУ катер із дуже символічною для кожного з нас назвою “Буча”, написав Порошенко у Facebook.

Він подякував всьому колективу заводу “Кузня на Рибальскому” і гендиректору підприємства Костянтину Картошкіну за те, що попри все вони продовжують будувати українські кораблі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Бавовна” в Донецьку: Порошенко показав, як ЗСУ знищили ворожу техніку

“Вдячний Головнокамандувачу ЗСУ Валерію Залужному, начальнику Генштабу Сергію Шапталі та командувачу ВМС України Олексію Неїжпапі і разом з ними кожному солдату, матросу та офіцеру, які сьогодні боронять Україну”, написав Порошенко.

Катер був закладений у 2019 році. Але саме під час повномасштабного російського вторгнення на нього встановили унікальну техніку, сучасне навігаційне і радіолокаційне обладнання та озброєння для ураження цілей противника. Після цього у 2022-23 роках він пройшов заводські і державні випробування.

“Буча” захищатиме важливі обʼєкти як на воді, так і в прибережній зоні України, буде протидіяти ворожим спробам висадки десанту. Тут для цього є і гармати, і гранатомет, і кулемет, і ПТРК”, зазначив Порошенко.

“Я і моя команда доклали максимум зусиль до фінансування цього красеня, який посилить нашу армію з моря. Русскій воєнний корабль, іді на…. Українському катеру “Буча” сім футів під кілем!” побажав Порошенко.

Міністерство оборони замовить в Укроборонпрому танки “Оплот”.

Цю бойову машину протестували на полігоні в Харківській області. Про це повідомив міністр оборони Олексій Рєзніков під час візиту на Харківщину, передає його преслужба 12 травня.

Кількість танків, які має виготовити Укроборонпром, а також терміни передачі їх Збройним силам міністр не оголосив.