Серед уламків “Титаніка” знайшли втрачене намисто з зубів доісторичної акули

Компанія Magellan з Гернсі створила перше повнорозмірне цифрове сканування “Титаніка”.

Серед його уламків було знайдено втрачене намисто. Про це повідомляє itv.com.

У рамках історичного проєкту підводного сканування фахівці з глибоководних досліджень використовували два підводні човни, щоб зробити 700 тис. зображень затонулого корабля, які потім були перетворені в рухоме сканування.

Та серед уламків знайшли намисто, виготовлене із зуба мегалодону, доісторичної акули, яка жила приблизно 20 млн років тому, із вбудованими в нього золотими прикрасами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У морі знайшли судно, яке затонуло 81 рік тому

Через те, що угода між Великою Британією та США забороняє представникам громадськості вилучати артефакти з затонулого корабля та дна навколо нього, тому команді з Magellan не дозволили торкатися уламків на морському дні, і їм довелося залишити намисто на місці.

Щоб знайти власника дорогоцінності, Magellan використає штучний інтелект, щоб зв’язатися з сім’ями 2200 пасажирів, які були на борту затонулого “Титаніка”.

Кадри пасажирів, які сідають на корабель, будуть аналізуватися за допомогою таких технологій, як розпізнавання облич і одягу, в якому вони були.

“Що не зовсім зрозуміло, так це те, що “Титанік” складається з двох частин, і між носом і кормою є поле уламків площею три квадратні милі. Команда нанесла на карту поле так докладно, що ми могли виділити ці деталі”, зазначає генеральний директор компанії Річард Паркінсон.

Місцева дослідниця “Титаніка” Менді Ле Бутільє каже, що були створені якісні зображення.

“Це важко, коли ти бачиш такі предмети, як пара взуття, тому що там колись було тіло. Це змушує вас задуматися, усі говорять про те, що “Титанік” був чудовим кораблем мрії, але врешті-решт це могила”, розповідає Менді Ле Бутільє.

Дослідники створили першу повнорозмірну 3D-реконструкцію затонулого “Титаніка”. Судно лежить на глибині 3,8 тис. м в Атлантичному океані.

Для створення реконструкції знадобилося 200 год., за які зробили сотні тисяч знімків, пише BBC.

Сканування лайнера провели влітку 2022 року компанія з картографування морських глибин Magellan Ltd і Atlantic Productions, які знімають документальний фільм про проєкт.