Спецпредставник КНР пропонував подарувати РФ окуповані території України: реакція ОП

Під час свого туру Європою спецпредставник Китаю Лі Хуей пропонував залишити під контролем Росії тимчасово окуповані території України.

Лі Хуей, який цього місяця відвідав Київ, Варшаву, Берлін, Париж і Брюссель, також закликав європейські уряди розглядати Китай як економічну альтернативу до Вашингтона. Про це повідомляє видання The Wall Street Journal.

Він також наполягав на тому, що країни мають діяти швидко, щоб припинити війну Росії проти України, перш ніж вона пошириться далі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Зеленського розкрили подробиці зустрічі зі спецпредставником Китаю

У свою чергу в Офісі президента заявили, що усі “компромісні сценарії” закінчення війни в Україні є “російськими”.

“Будь-який “компромісний сценарій” який передбачає звільнення не всіх територій України та про який періодично говорять “анонімні джерела” в європейських та американських елітах, рівнозначний визнанню поразки демократії, виграшу Росії, консервації режиму Путіна і, як наслідок, різкого зростання конфліктів у глобальній політиці”, написав Михайло Подоляк у Twitter.

Радник голови ОП також упевнений в тому, що такий сценарій є заповітною мрією російських окупантів.

“Питання риторичне: навіщо окремі публічні суб’єкти продовжують грати в “російський медійний сценарій” і затягувати конфлікт?”, додав Подоляк.

Міністерство закордонних справ Китаю вважає причиною війни в Україні “проблеми, які накопичилися в управлінні безпекою Європи”.

Війна Російської Федерації проти України є трагедією, якої можна було б уникнути, заявила під час брифінгу речниця МЗС КНР Мао Нін, коментуючи візит китайського представника з політичного врегулювання Лі Хуея до Берліна.

Китайські офіційні особи регулярно закликають до переговорів. Стверджують, що вони “за мир у всьому світі”. Водночас повномасштабну війну в Україні КНР вперто продовжує називати конфліктом або кризою.

Китай ніколи не засуджував вторгнення РФ в Україну і піддавався критиці з боку Заходу за свою позицію щодо війни.