ВМС України отримали на озброєння бронекатер “Буча”: характеристики

26 травня до складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України введено малий броньований артилерійський катер “Буча”.

Його головне його призначення: патрулювання в ближній морській зоні, в річках та лиманах; захист важливих об’єктів морської та річкової інфраструктури та прибережної зони України; протидія імовірним висадкам десантних засобів противника. Про це повідомили у Міністерстві оборони України.

Водночас АрміяInform зазначає, бронекатер успішно пройшов усі етапи заводських та державних випробувань.

На катері встановлено сучасне навігаційне і радіолокаційне обладнання та озброєння для ураження цілей противника.

“Одна з особливостей цього катера є його низька візуальна оптико-електронна, радіолокаційна та теплова помітність. Він малопомітний для радіолокаційних та інфрачервоних засобів противника. Крім того, катер оснащений системою захисту від наведення зброї противника та системою автоматичної постановки димових і теплових завіс”, підкреслює видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Резніков протестував всюдихід “Богун”: пообіцяв замовити такі для ЗСУ

Що відомо про катер “Буча”

МБАК “Буча” малий броньований артилерійський катер створений у рамках проєкту 58155 (шифр “Гюрза-М”). Він був спущений на воду у вересні 2021 року і до цього часу перебував на державних випробуваннях.

Малі броньовані артилерійські катери проєкту 58155 тип малих броньованих артилерійських катерів спроєктований “Дослідно-проєктним центром кораблебудування” (м. Миколаїв). Катери почали надходити на озброєння ВМС України наприкінці 2015 року. Їх використання передбачалось у Азовському морі.

У 2022 році всі ракетні катери проекту 58155 “Гюрза-М”, які входили до складу Азовської флотилії, були захоплені збройними силами Російської Федерації внаслідок російського вторгнення в Україну. Станом на червень 2022 р. у складі ВМС України перебувало лише три з восьми ракетних катерів даного типу.

Міністерство оборони замовить в Укроборонпрому танки “Оплот”.

Цю бойову машину протестували на полігоні в Харківській області. Про це повідомив міністр оборони Олексій Резніков під час візиту на Харківщину, передає його преслужба 12 травня.

Кількість танків, які має виготовити Укроборонпром, а також терміни передачі їх Збройним силам міністр не оголосив.