У Косово заворушення. Вучич наказав армії приготуватися

Президент Сербії Александр Вучич наказав привести підрозділи сербських збройних сил до бойової готовності найвищого рівня.

Він віддав наказ військам терміново рухатися в напрямку адмінмежі з Косовом і Метохією. На півночі Косова неспокійно, повідомляє сербське видання “Новости”.

Сьогодні десятки косовських сербів зібралися на подвір’ях трьох адмінбудівель у муніципалітетах Зубін-Поток, Лепосавич і Звечан на півночі Косова. Вони намагаються не допустити нових мерів-албанців, які склали присягу, до виконання своїх обов’язків. Серби бойкотували останні вибори у Косові та вважають їх результат нелегітимним.

На вході до муніципальних будівель збудували барикади. Біля адмінбудівлі муніципалітету Лепосавич підігнали важку техніку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ може розпалити війну на Балканах: подробиці

Косовська поліція взялась розганяти сербських протестувальників за допомогою сльозогінного газу. Було чути постріли та вибухи, лунала сирена. У поліції сказали, що допомагають новим мерам реалізувати своє право працювати в офіційних муніципальних будівлях.

Міністр оборони Сербії Мілош Вучевич звинуватив Приштину в ескалації ситуації і заявив, що армія виконає наказ сербського президента.

“Кілька хвилин тому президент віддав наказ армії підвищити бойову готовність до найвищого рівня. Армія почала свою діяльність, те, що робить прем’єр Косова Курті, веде нас до червоних ліній, це вже не гра, це загрожує безпеці всіх людей, які проживають у цих районах”, сказав Вучевич.

10 грудня на півночі Косова розпочалася нова ескалація за участю сербів. Вони встановили на дорогах регіону барикади після того, як косовська поліція затримала експравоохоронця сербського походження.

11 грудня Курті закликав місію НАТО в Косові прибрати всі барикади, оскільки вони порушують право на вільне пересування.

Вучич заявив, що Косово має намір спробувати “вирішити сербську проблему”, й звинуватив “частину міжнародної спільноти” в бездіяльності, водночас закликав косовських сербів та албанців до спокою.