У батька заступника голови СБУ знайшли російський паспорт

Батько новопризначеного заступника голови Служби безпеки Ураїни Сергія Наумюка має паспорт Російської Федерації.

Про витяг з автоматизованої системи “Роспаспорт” повідомила програма “Схеми: корупціях в деталях” на “Радіо Свобода”.

Паспорт громадянина РФ Анатолія Наумюка був оформлений у 2015 році у місті Тула.

Він подав заяву на отримання російського громадянства, вказавши підставою видачі паспорта “набуття громадянства Російської Федерації”, розповіли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Звільнення судді з громадянством РФ: у справі стався новий поворот

Сам Наумюк раніше також підтверджував наявність громадянства РФ у батька і брата, але запевняв, що це було “вимушене” рішення “з побутових причин”, і наполягав, що у подальшому його родичі від російських паспортів начебто відмовилися.

Про те, що паспорт не був анульований, свідчить його відсутність у переліку недійсних паспортів на сайті МВС РФ, повідомили.

У пресслужбі СБУ заявили, що перед призначенням Наумюк пройшов “усі необхідні перевірки”, а його родичі нині “очікують на скасування громадянства РФ”, але наразі “уповноважені органи РФ свідомо блокують розгляд відповідних заяв”.

Вчора президент Володимир Зеленський призначив указом Сергія Наумюка заступником голови СБУ. Торік Наумюк подавав свою кандидатуру на посаду директора Національного антикорупційного бюро.

У лютому Веровна Рада призначила Василя Малюка головою СБУ. Малюк заявив про системну роботу у боротьбі з тими, хто шкодить безпеці держави у різних сферах.