Коли буде повна поразка Росії – відповіді західних аналітиків

Американські та європейські інтелектуали, які приїхали на Київський безпековий форум, розповіли про своє бачення завершення війни.

Якби Україна була членом НАТО, Російська Федерація не наважилась би на неї напасти і війни не було б. Такої точки зору дотримуються чимало західних лідерів, а також аналітиків, які спеціалізуються на проблемах сучасної Європи, повідомили NV.

Зараз міжнародний порядок під загрозою з боку великих авторитарних держав, насамперед Китаю і РФ, сказав колишній посол Сполучених Штатів Америки в Україні, директор Центру Євразії в Atlantic Council Джон Гербст.

“Путін розпочав своє велике вторгнення в Україну торік після зустрічі із Сі Цзіньпіном і публікації детальної заяви, в якій описано тісну співпрацю між цими двома ревізіоністськими лідерами. Вони зустрілися й минулого місяця, коли Сі продемонстрував підтримку вже ослабленому Путіну та оголосив, що найближчими роками вони внесуть серйозні зміни в міжнародне життя”, сказав Гербст.

Зі слів американського дипломата, “найшвидший і найефективніший спосіб забезпечити провал антиутопічних мрій Сі і Путіна перемогти Путіна в Україні”.

“Не можу сказати, який вигляд матиме світ після перемоги України на це впливає надто багато чинників. Але, гадаю, можемо сказати, який вигляд мав би світ у разі поразки України: дві failed states Росія та Україна на євразійському континенті, європейський безпековий порядок під загрозою, розлад у трансатлантичному альянсі, загроза глобальній продовольчій безпеці та піднесення авторитарного Китаю”, сказала директорка Центру США і Європи Брукінґського інституту Констанц Штельценмюллер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін не зрозумів дві речі колишній прем’єр Австралії

Повна перемога України має стати початком нової ери, а повна поразка Росії зробить світ кращим, зазначив президент французького Центру вивчення і дослідження політичних рішень Ніколя Тензер.

“Але ця поразка не буде повною, доки демократичні сили не приведуть свої дії у відповідність із проголошеними цінностями. Чи зрозуміли західні лідери, що більше не мають права на помилки? Чи зрозуміли вони, що самовдоволення це не реалізм, а дурість, оголошення стратегічної поразки, а не ознака хитрості?”, сказав аналітик.

“Повторна поява радикального зла у центрі Європи зобов’язує нас до дипломатії війни, де нейтралітет і вагання неприпустимі”, зазначив Тензер.

“Вигнання російських військ на території, які вони окупували до 24 лютого 2022 року, буде тріумфом”, сказав співробітник Інституту безпеки та оборони Естонського інституту зовнішньої політики Джеймс Шерр.

“Небезпека буде ще більшою, якщо західні партнери України оголосять, що “місію виконано”, і повернуться до інших питань”, додав.

Остаточна перемога вимагає виведення російських військ з усієї міжнародно визнаної території України, сказав.

“За всім цим спостерігає Китай, і Україні не варто мати ілюзій щодо його інтересів. Остаточна поразка Росії посилить відому розсудливість Китаю. Водночас нестабільний мир в Україні прискорив би терміни агресії в Індо-Тихоокеанському регіоні. Це також відвернуло б увагу США від України та від Європи загалом”, сказав Джеймс Шерр.

25-26 травня відбувається 15-й Київський безпековий форум. Тема дводенного форуму набуття членства України в НАТО. Форум організований фондом Арсенія Яценюка “Відкрий Україну”.

Україна бореться за членство в Альянсі і за саме НАТО, сказав на відкритті форуму колишній прем’єр-міністр.