В Україні до реєстру зниклих безвісти під час війни внесено 23,7 тис. людей ‒ Котенко

До Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, який запрацював 2 травня, автоматично внесено дані про 23,7 тис. людей, про зникнення яких перед цим заявили родичі.

За рік встановлено місце перебування близько 8 тис. людей. Про це на брифінгу розповів Уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин Олег Котенко, передає кореспондент Gazeta.ua.

За його словами, до реєстру внесені як цивільні особи, так і військові.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що робити, якщо рідні зникли на війні: алгоритм дій

“Буває, що, коли ми перевіряємо дані про людину, розуміємо, що вона вже повернута додому, просто не було зв’язку. Багато таких людей, які повернулися, але вони, все одно, будуть в реєстрі, тільки буде відмітка “знайдений”, ‒ розповів Котенко.

На цей час Міністерством внутрішніх справ видано 500 витягів з реєстру. За словами Котенка, включення особи до реєстру є єдиним підтвердженням того, що людина зникла безвісти за особливих обставин.

За рік діяльності Уповноваженого в Україні створено сім пошукових груп. Досліджено близько 150 звільнених населених пунктів на предмет можливих поховань, відпрацьовано понад 500 локацій на деокупованих територіях. Вдалося повернути тіла понад 1,5 тис. загиблих героїв.

“Завдяки західним партнерами маємо практично у всіх регіонах рефрижератори на залізничних станціях, де збирають тіла військових. 2022 року забирав тіла 122 азовців. Бачив в якому стані тіла. Тоді з подивом зрозуміли, що в Україні немає де тримати тіла загиблих. На сьогодні ця проблема фактично вирішена”, сказав Котенко.

Він підкреслив, що суттєву допомогу надають міжнародні організації, в тому числі Червоний хрест.

Уповноважений також прокоментував заяви ватажка “вагнерівців” Євгена Пригожина про нібито 20 тис. загиблих українських воїнів у Бахмуті.

“Я знаю цифри. Більшість повертаються живими”, сказав Котенко.

Загалом, за його словами, близько 65% тих, хто офіційно вважався зниклими безвісти, знаходять живими.

Від початку травня дані про усіх, хто зник на фронті, вносяться в єдиний реєстр зниклих безвісти. Він розроблений міністерством внутрішніх справ спільно з Уповноваженим зі зниклих безвісти й іншими відомствами.

В Україні на кінець квітня вважалися зниклими безвісти більше ніж 7 тис. військовослужбовців.