“Спакували” зрадника, який шпигував для РФ за позиціями ЗСУ

Служба безпеки України викрила ще одного поплічника окупантів у прифронтових районах Миколаївщини.

Інформатор РФ шпигував за позиціями Сил оборони на півдні України, повідомила 26 травня пресслужба СБУ. Зловмиснику загрожує до 12 років тюрми.

“Зрадником виявився мешканець обласного центру, якого російська спецслужба залучила до негласної співпраці на початку цього року. За вказівкою агресора він самостійно обходив територію міста і прилеглих околиць та приховано фіксував на камеру телефона об’єкти Сил оборони. Передусім ворога цікавили локації українських захисників, кількість особового складу та наявне озброєння”, ідеться у повідомленні.

Крім того, фігурант визначав координати ключових транспортних комунікацій, їхню “завантаженість” і можливе переміщення колон із боєприпасами. Розвідінформація потрібна була загарбникам для коригування повітряних ударів по українських об’єктах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Російський агент готував вибух на залізниці

Співробітники СБУ затримали зловмисника під час виконання ним ворожого завдання. Під час обшуку у зловмисника виявили комп’ютерну техніку та електронні носії інформації, які він використовував для зберігання і передачі розвідданих агресору.

У поле зору російської спецслужби він потрапив через свою деструктивну активність в одному із прокремлівських Telegram-каналів, де писав антиукраїнські коментарі.

Слідчі повідомили затриманому про підозру. Наразі він перебуває під вартою.

Служба безпеки України затримала ворожого коригувальника, який “зливав” окупантам місця базування Сил оборони у Миколаєві. Також зловмисник передавав агресору локації місцевих об’єктів соціальної інфраструктури, зокрема міських навчальних закладів та лікарень.

Зрадником виявився студент одного із місцевих ВНЗ, якого у березні цього року російська спецслужба дистанційно залучила до негласної співпраці. За кожну мітку на електронній карті фігурант отримував від російських загарбників по дві тис. грн. Розвідувальна інформація потрібна була ворогу для підготовки масованих повітряних атак на українське місто.