Канада допоможе Україні захистити небо від РФ

Канада передасть Україні 43 ракети класу “повітря-повітря” ближнього радіуса дії.

Країна безоплатно надасть Києву ракети AIM-9 із запасів збройних сил Канади (CAF), повідомила пресслужба міністерства оборони Канади.

“Ці ракети допоможуть Україні захистити своє небо від російських атак”, заявила міністерка оборони Канади Аніта Ананд за підсумками останньої зустрічі у форматі “Рамштайн”.

Канада також розширює свою присутність у Польщі в рамках операції UNIFIER.

“П’ять додаткових медичних інструкторів CAF у Польщі приєднаються до семи членів операції із Канади, які вже задіяні в програмі підвищення кваліфікації медичних навичок для особового складу Збройних сил України. Розширення медичної тренувальної місії подвоїть кількість потенційних українських випускників”, ідеться у повідомленні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іспанія надасть ЗСУ чотири додаткових танки Leopard

UNIFIER це об’єднана цільова група CAF, направлена на реформування українських військових. Її започаткували у 2015 році. З того часу канадці навчили понад 36 тис. українських військовослужбовців тактиці бою та передовим військовим навичкам. Із них понад 2,4 тис. пройшли підготовку після повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

AIM-9 Sidewinder американська ракета ближнього радіуса дії, розроблена компанією Raytheon в середині 1950-х. Після прийняття AIM-9 на озброєння в 1956 році, ракета багаторазово вдосконалювалась і досі є у серійному виробництві. Більшість модифікацій AIM-9 оснащені інфрачервоною системою самонаведення.

З 1955 року випущено понад 200 тис. ракет, що робить AIM-9 однією з наймасовіших ракет класу “повітря-повітря” в історії. Крім того, ними було збито 270 літаків. Це більше, ніж будь-якою іншою ракетою такого класу.

Канадський прем’єр-міністр Джастін Трюдо та французький президент Еммануель Макрон провели телефонну розмову. Вони висловили неухильну позицію щодо необхідності трансатлантичної єдності з метою забезпечення оборонних потреб України та її відновлення після війни.