ЗМІ назвали ім’я нового ймовірного генсека НАТО

Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен може стати наступним генеральною секретаркою НАТО.

Чинний генсек Єнс Столтенберг залишить посаду восени 2023 року, повідомляє Politico.

Зазвичай черговим генсеком НАТО стає представник європейської країни, однак його кандидатуру має схвалити Вашингтон.

Президент США Джо Байден 5 червня прийме Фредеріксен, щоб “обговорити зв’язки між двома країнами, роботу НАТО зі зміцнення трансатлантичного партнерства, підтримку України та інші питання”. Це може бути знаком нового призначення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Нуланд пояснила, яку зброю треба передати Україні

Рішення щодо кандидатури наступного генсека НАТО можуть погодити на саміті Альянсу у Вільнюсі 11−12 липня.

Європейські дипломати називають Фредеріксен серйозною кандидаткою. Наголошують, що вона поводилася досить упевнено протягом війни в Україні. Але Данія поки що не змогла досягти нижнього для членів НАТО рівня видатків на оборону у 2% від ВВП.

Фредеріксен раніше спростувала припущення про посаду. У квітні заявила, що не має наміру претендувати на посаду генсека НАТО.

Іншими кандидатами видання вважає прем’єр-міністра Нідерландів Марка Рютте, прем’єр-міністра Іспанії Педро Санчеса і міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса. Розглядали прем’єр-міністерку Естонії Каю Каллас, однак її вважають “надто жорсткою” для воєнного часу.

Саміт НАТО відбудеться 11-12 липня у столиці Литві Вільнюсі.

Україна стане членом НАТО. Зараз союзники зосереджують зусилля на тому, щоб Україна перемогла російського агресора, сказав генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.