Виробника Milka та Оreo внесли у список спонсорів війни

Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло американську транснаціональну компанію з виробництва кондитерських виробів, продуктів харчування та напоїв Mondelez International до переліку міжнародних спонсорів війни.

В агентстві підкреслюють, що Mondelez International не вийшло з РФ після початку повномасштабної війни. Про це повідомляє пресслужба НАЗК в Telegram.

“Інтереси компанії, що має річний дохід близько $26 млрд і працює в 160 країнах світу, на російському ринку представляє ТОВ “Мон’дэлис Русь”, яка має три заводи: фабрику “Большевик”, яка випускає печиво “Юбилейное”, OREO, “Медвежонок Барни” та крекери TUC, виробництво в Покрові (шоколад Alpen Gold, “Воздушный”, Milka та батончик Picnic), завод у Великому Новгороді (жувальна гумка Dirol і льодяники Halls).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: OTP Bank внесли у список спонсорів війни

Компанія є лідером ринку кондитерських виробів в категоріях шоколад, шоколадні цукерки та бісквіти, а також посідає друге місце в категорії жувальна гумка та карамельки”, йдеться у повідомленні.

За підсумками воєнного 2022 року прибуток російського філіалу Mondelez International становив $339 млн (+303% за рік), виручка понад $1 млрд (+38% за рік).

Бюджет агресора компанія поповнила на понад $61 млн. податків, наголосили в НАЗК.

Зазначається, що після російського вторгнення в Україну співробітники Mondelez в Балтійському регіоні, що охоплює Литву, Латвію та Естонію, надіслали петицію генеральному директору компанії Дірку Ван де Путу з проханням припинити весь бізнес в Росії, на що Mondelez відреагувала формально,

Вона оголосила про призупинення нових інвестицій та вкладень у рекламу в Росії.

Національне агентство з питань запобігання корупції внесло китайську компанію Xiaomi Corporation до списку міжнародних спонсорів війни.

Вона продовжує свою роботу у Росії, передає НАЗК.

Xiaomi з 2018 року і до сьогодні є лідером з продажу в Росії. У неї там багато офіційних магазинів.