Пашинян просунувся у переговорах з Алієвим

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про взаємне погодження територіальної цілісності з Азербайджаном.

Про це він сказав під час зустрічі із президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим у Москві, пише ТАСС.

Сам Алієв наголосив, що Азербайджан не має територіальних претензій до Вірменії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пашинян може визнати азербайджанською частину Нагірного Карабаху

“Є можливість виходу на мирну угоду Баку та Єревана, враховуючи, що Вірменія визнала Карабах частиною Азербайджану”, вказав він.

Пашинян сказав, що Єреван готовий розблокувати всі транспортні та економічні комунікації у регіоні за збереження суверенітету та юрисдикції тих країн, територією яких вони проходять. Сказав про це у відповідь слова президента Азербайджану про коридор через територію Вірменії. За планами Баку він повинен поєднати основну частину Азербайджану з Нахічеванською автономною республікою.

Територіальний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном триває десятки років. Востаннє збройні сутички поновилися у вересні 2020 року.

Тоді Вірменія та Азербайджан 44 дні воювали за Нагірний Карабах вірменський анклав на території Азербайджану. Конфлікт завершився перемогою азербайджанських військ, і Баку відновив контроль над частиною Нагірного Карабаху. В частині, що залишилася, були розміщені російські “миротворці”, оскільки Росія виступила посередником припинення бойових дій.

Москва відправила в регіон конфлікту приблизно 2 тис. військових. Вірменія мала вивести звідти свої війська.

Попри закінчення боїв напруженість між Єреваном і Баку залишається високою. Офіційний Баку регулярно звинувачує вірменську сторону у порушенні угоди про виведення військ. Водночас у Єревані наполягають, що всі регулярні частини з Карабаху виведені, і там перебувають лише місцеві сили самооборони.