В Ірані випробували нову балістичну ракету. Заявляють, що її не може збити ППО

Іран провів випробування нової балістичної ракети Khorramshahr-4, яка ще має назву Khаibar.

Дальність її пуску 2 тис. км, передає Tasnim News Agency.

Кажуть, що випробування пройшли успішно.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Іран таємно передає Росії боєприпаси ‒ ЗМІ розвідали види та кількість

“Ракета призначена для друзів Ірану, щоб допомогти миру та стабільності в регіоні та надати їм всіляку підтримку”, повідомляє Міністерство оборони Ірану.

Що відомо про нову іранську ракету

Khorramshahr-4 це балістична ракета середньої дальності нового покоління, удосконалена версія ракети Khorramshahr. Її ще називають Khaibar.

Вона має розширений радіус дії, вдосконалену система наведення та управління. Працює на рідкому паливі, має дальність пуску 2 тис. км і боєголовку вагою 1,5 тис. кг.

Ракети цього класу мають унікальну систему наведення та контролю на етапі польоту. Вона дозволяє контролювати та коригувати траєкторію за межами земної атмосфери та вимикати свою систему наведення при вході в атмосферу. Це вберігає її від атак засобів радіоелектронної боротьби.

Завдяки цьому боєголовка ракети не потребує типового тонкого крила, тому вона здатна нести важчий вибуховий заряд.

У ракети дуже короткий час підготовки та запуску менш ніж 12 хв. Завдяки своєму потужному двигуну сила удару в землю ракети становить 280 с, сила удару у вакуумі 300 с.

Іранські ЗМІ заявляють, що висока швидкість не дозволяє системам ППО виявити, відстежити та вжити заходів для збиття ракети.

Україна поскаржиться на Іран у Міжнародному кримінальному суді. Вимагатиме розглянути питання щодо надання Іраном Росії безпілотників, сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Водночас в Ірані знову переконують у своїй непричетності до постачання ударних дронів-камікадзе Росії, якими вона обстрілює Україну.