Україна буде під парасолькою НАТО – Яценюк

Oб’єднана і вільна Європа неможлива без вільної України, яка переможе в цій війні.

Україна буде членом НАТО. Про це сказав колишній прем’єр-міністр Арсеній Яценюк, відкриваючи Київський безпековий форум, повідомляє Gazeta.ua.

Зі слів Яценюка, назва форуму “Боротьба за НАТО” має подвійне значення.

“Ми як Україна боремося за членство в Альянсі. Але ми боремося і за саме НАТО. За безпеку кожної країни-члена Альянсу. Ми як Україна боремося за нашу і вашу свободу”, сказав політик.

“Україна переможе в цій війні. І Україна буде членом НАТО”, заявив експрем’єр.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Оборонні закупівлі в Україні переходять на модель держав НАТО Резніков

“Складні дипломатичні відповіді можна перекласти простою мовою: ми заборгували перед сьогоденням. Ми заборгували перед тими, хто був вбитий і замучений в Ірпені, Бучі і Маріуполі. Ми заборгували перед дітьми, які втратили своїх батьків. Ми заборгували перед мільйонами українців, які хочуть повернутися додому. І цей борг можна віддати тільки одним шляхом гарантувати Україні безпеку, забезпечити, щоби українська держава була під парасолькою НАТО”, сказав Яценюк.

“Ми заборгували історії. Історії тих, хто були знищені в совєтських таборах, хто боровся за незалежну Україну під Крутами. Історії поневоленої Європи совєтською окупацією. І цей борг також треба віддати так само через розширення НАТО і розширення світової демократії”, заявив експрем’єр.

Сьогодні стартував 15-й Київський безпековий форум. Тема дводенного форуму набуття членства України в НАТО.

До учасників форуму звернулися 43-й президент Сполучених Штатів Америки Джордж Буш-молодший, колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, експрем’єр Австралії Ентоні Ебботт.