Брежнєва і ще п’ятьох комуністів позбавили звання у Києві

Київська міська рада позбавила звання “Почесний громадянин міста Києва” генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва.

Також п’ятьох осіб, що були на керівних посадах Компартії СРСР або пов’язані з органами КДБ, повідомила у четвер Київська міська державна адміністрація.

“Це рішення ще один крок до ліквідації спадщини колишнього комуністичного режиму”, заявили.

Відомо, що з діяльністю Брежнєва пов’язані придушення протестів у країнах “соціалістичного табору”, війна в Афганістані у 1979-89 роках, ескалація озброєнь, а також підтримка “революційних” режимів у країнах “третього світу”, нагадали.

Під час перебування Брежнєва при владі посилився тотальний контроль за суспільством органами КДБ, повідомили.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Надригала ногами в Москві” концерт Лободи у Києві скасували

Окрім Брежнєва, звань почесних громадян Києва позбавили Олексія Єпішева, Віталія Масола, Кирила Москаленка, Олексія Федорова і Тіня Чионга.

Рішення Київська міська рада ухвалила відповідно до Закону “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.

Разом з тим, враховано і думку громадськості, яка зверталась із відповідним клопотанням.

Торік у столиці прибрали монумент з колишньої Арки дружби народів. Під час демонтажу скульптур у фігури робітника, що символізував Росію, відірвалася голова. Арку перейменували на Арку Свободи українського народу.

У Києві перейменували понад десятки вулиць, провулків і площ, зокрема Пушкінську, провулок Московський.

Минулого місяця у столиці перейменували площу Льва Толстого на площу Українських Героїв.