“Україна не давала нам ні зброї, ні техніки” – командир РДК про прорив під Бєлгородом

Операцію зі “звільнення” Бєлгородської області РФ російські добровольці проводять виключно власними силами.

Україна координувала дії з ними виключно до держкордону. Про це розповів командир “Російського добровольчого корпусу” Денис на псевдо “Вайт Рекс” в коментарі “24 каналу”.

Він наголосив, що українські військові не заходили на територію Росії.

“Все, що за кордоном України це наше рішення. Україна не давала нам ні зброї, ні техніки. До кордону координують українські військові, за межами ми просимо друзів допомогти в плануванні. Вони можуть тільки так підтримати нашу місію”, сказав Денис.

З подібною заявою раніше виступив представник легіону “Свобода Росії” Ілля Пономарьов. За його словами, на Бєлгородщину заходили танки, захоплені в російської армії під час визволення Харківщини.

“Російський добровольчий корпус” та легіон “Свобода Росії” це автономні підрозділи. У битві під Бахмутом вони були долучені, до визволення Харківської та Херсонської областей, але зараз це їхня операція, вони її спланували і виконують. Вони є частиною Збройних сил України, але жодної ролі українських військових там немає”, підкреслив Пономарьов.

22 травня у Бєлгородській області почалися військові дії, за які взяли відповідальність формування етнічних росіян РДК та легіон “Свобода Росії”. Обидва воюють на боці України. Російська місцева влада заявила про проникнення “української ДРГ” і запровадили режим “контртерористичної операції”, який згодом скасували.

Головне управління воєнної розвідки події в області назвало операцією для створення “смуги безпеки”, яку проводять громадяни РФ з легіону “Свобода Росії” та РДК. В Офісі президента кажуть, що непричетні, але “спостерігають із цікавістю”.

23 травня легіон “Свобода Росії” та РДК заявили, що продовжують операцію зі “звільнення” Бєлгородської області. Ніяких деталей бійці не розкрили.

З боку мешканців Бєлгородщини спостерігається велика лояльність до представників РДК та легіону “Свобода Росії”. Росіяни сприймають меседжі та ключові повідомлення повстанців, повідомили в ГУР.